Łóżko drewniane, metalowe czy tapicerowane?

przez | 12 kwietnia, 2019

Zastanawiając się nad tym, jaka rama łóżka sprawdzi się najlepiej, należy w pierwszej kolejności rozważyć ich mocne i słabe strony. Najczęściej wykonuje się je z drewna, metalu lub sprzedaje jako łóżka tapicerowane. Różnica tkwi nie tylko w przedziale cenowym – każde z nich wyróżnia się konkretnymi cechami, które sprawiają, że są lepiej przystosowane do nieco odmiennych warunków.

Czy metalowe ramy łóżek to przeżytek?

Łóżka wykonane z metalu kojarzone są przede wszystkim ze schroniskami górskimi czy hotelami, tam też zazwyczaj można je spotkać. Z reguły są one stosunkowo tanie, lecz ich ciężar sprawia, że nie należą do szczególnie praktycznych. Poza tym, ich nieprzyjemna w dotyku tekstura niekoniecznie sprzyja komfortowemu wypoczynkowi. Nie można jednak odmówić im trwałości, która bez wątpienia sprawia, że jest to tak popularny wybór wśród różnego rodzaju noclegowni szczególnie sprawdzając ofertę https://www.fabrykasypialni.pl/pl/c/TAPICEROWANE/13. Porównując je jednak to alternatyw, czyli drewna lub ramy pokrytej pianką tapicerską, wypadają dość blado – są nieprzytulne i nieestetyczne.

Drewno czy pianka tapicerska?

Wielu projektantów wnętrz należy do zapalonych zwolenników ramek z drewna, gdyż uznają je za najbardziej eleganckie. Materiał ten ma jednak swoje wady – przede wszystkim jest dość drogi, a w razie uszkodzenia jego naprawa bywa problematyczna. Poza tym, drewno dostępne jest w ograniczonych wariantach kolorystycznych. O wiele lepszym wyborem wydają się łóżka tapicerowane, wykonane z płyty meblowej pokrytej pianką. Są one stosunkowo niedrogie, a doskonale pasują do każdego wystroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *