Łóżko drewniane, metalowe czy tapicerowane?

przez | Kwiecień 12, 2019

Zastanawiając się nad tym, jaka rama łóżka sprawdzi się najlepiej, należy w pierwszej kolejności rozważyć ich mocne i słabe strony. Najczęściej wykonuje się je z drewna, metalu lub sprzedaje jako łóżka tapicerowane. Różnica tkwi nie tylko w przedziale cenowym – każde z nich wyróżnia się konkretnymi cechami, które sprawiają, że są lepiej przystosowane do nieco odmiennych warunków.

Czy metalowe ramy łóżek to przeżytek?

Łóżka wykonane z metalu kojarzone są przede wszystkim ze schroniskami górskimi czy hotelami, tam też zazwyczaj można je spotkać. Z reguły są one stosunkowo tanie, lecz ich ciężar sprawia, że nie należą do szczególnie praktycznych. Poza tym, ich nieprzyjemna w dotyku tekstura niekoniecznie sprzyja komfortowemu wypoczynkowi. Nie można jednak odmówić im trwałości, która bez wątpienia sprawia, że jest to tak popularny wybór wśród różnego rodzaju noclegowni. Porównując je jednak to alternatyw, czyli drewna lub ramy pokrytej pianką tapicerską, wypadają dość blado – są nieprzytulne i nieestetyczne.

Więcej na https://www.fabrykasypialni.pl/pl/c/TAPICEROWANE/13.

Drewno czy pianka tapicerska?

Wielu projektantów wnętrz należy do zapalonych zwolenników ramek z drewna, gdyż uznają je za najbardziej eleganckie. Materiał ten ma jednak swoje wady – przede wszystkim jest dość drogi, a w razie uszkodzenia jego naprawa bywa problematyczna. Poza tym, drewno dostępne jest w ograniczonych wariantach kolorystycznych. O wiele lepszym wyborem wydają się łóżka tapicerowane, wykonane z płyty meblowej pokrytej pianką. Są one stosunkowo niedrogie, a doskonale pasują do każdego wystroju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *