Magia miniaturowych roślin do wnętrza

przez | 10 maja, 2018

Wnętrze domu czy mieszkania to idealne miejsce dla roślinności. Dzisiaj wcale nie trzeba ograniczać się do najbardziej powszechnych i popularnych, masowo spotykanych gatunków roślin do wnętrza, takich jak:

  • kaktusy;
  • sukulenty;
  • orchidee (storczyki);
  • zioła;
  • kwiaty doniczkowe wielosezonowe;
  • trawy i bambusy.

Można pozwolić sobie na zdecydowanie odważniejsze skorzystanie z opcji, jakie daje współczesne ogrodnictwo. Wystarczy spojrzeć, jakie możliwości oferuje dzisiaj przeciętna szkółka drzew i krzewów w kontekście roślin nadających się idealnie do adaptacji wewnątrz pomieszczenia.

Przede wszystkim bonsai

Bonsai to sztuka takiego utrzymania drzewka ozdobnego, aby przyjmowało ono z czasem kształt i rozmiar zamierzony przez pielęgnującego ogrodnika. Podwiązywanie kolejnych odrostów, przycinanie gałązek i ich odginanie we właściwy sposób sprawiają, że szkółka drzew i krzewów ma do zaproponowania od kilkudziesięciu do kilkuset różnych egzemplarzy takiego dekoracyjnego japońskiego drzewka.

Pielęgnacja na własną rękę

Naturalnie nikogo nie dziwi, że okazy przygotowane przez ogrodników w takim miejscu jak szkółka drzew i krzewów imponują swoim wyglądem i dopieszczeniem. Ważne jest więc, aby utrzymać odpowiednią dla drzewka pielęgnację także po jego przewiezieniu w nowe miejsce. Na szczęście pracownicy zaangażowani w pracę w takim miejscu są zawsze gotowi do udzielenia wszelkich porad w zakresie utrzymania danej rośliny. Wydając pieniądze na unikalny i dość egzotyczny dodatek do wnętrza, który ma zachwycać już na pierwszy rzut oka, warto przygotować się także do właściwego utrzymania takiego specyficznego okazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *