Magia miniaturowych roślin do wnętrza

przez | 10 maja, 2018

Wnętrze domu czy mieszkania to idealne miejsce dla roślinności. Dzisiaj wcale nie trzeba ograniczać się do najbardziej powszechnych i popularnych, masowo spotykanych gatunków roślin do wnętrza, takich jak:

  • kaktusy;
  • sukulenty;
  • orchidee (storczyki);
  • zioła;
  • kwiaty doniczkowe wielosezonowe;
  • trawy i bambusy.

Można pozwolić sobie na zdecydowanie odważniejsze skorzystanie z opcji, jakie daje współczesne ogrodnictwo. Wystarczy spojrzeć, jakie możliwości oferuje dzisiaj przeciętna szkółka drzew i krzewów w kontekście roślin nadających się idealnie do adaptacji wewnątrz pomieszczenia.

Przede wszystkim bonsai

Bonsai to sztuka takiego utrzymania drzewka ozdobnego, aby przyjmowało ono z czasem kształt i rozmiar zamierzony przez pielęgnującego ogrodnika. Podwiązywanie kolejnych odrostów, przycinanie gałązek i ich odginanie we właściwy sposób sprawiają, że szkółka drzew i krzewów ma do zaproponowania od kilkudziesięciu do kilkuset różnych egzemplarzy takiego dekoracyjnego japońskiego drzewka.

Pielęgnacja na własną rękę

Naturalnie nikogo nie dziwi, że okazy przygotowane przez ogrodników w takim miejscu jak szkółka drzew i krzewów imponują swoim wyglądem i dopieszczeniem. Ważne jest więc, aby utrzymać odpowiednią dla drzewka pielęgnację także po jego przewiezieniu w nowe miejsce. Na szczęście pracownicy zaangażowani w pracę w takim miejscu są zawsze gotowi do udzielenia wszelkich porad w zakresie utrzymania danej rośliny. Wydając pieniądze na unikalny i dość egzotyczny dodatek do wnętrza, który ma zachwycać już na pierwszy rzut oka, warto przygotować się także do właściwego utrzymania takiego specyficznego okazu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *