Skuteczne działanie pary w urządzeniach czyszczących

przez | 6 grudnia, 2018

Czyszczenie parą jest popularnym sposobem czyszczenia plam z dywanów, podłóg, mebli i tapicerki. Para jest nie tylko skuteczną alternatywą dla szkodliwych chemikaliów, ale także pomaga w odkażaniu podczas czyszczenia, usuwając potencjalnie szkodliwe bakterie z domu, jednocześnie pomagając zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jak działa para w urządzeniach czyszczących?


Odkurzacze parowe Bissell wykorzystują mały wewnętrzny system do podgrzania wody do wysokiej temperatury celem wytworzenia pary. Para jest następnie wypychana przez środek urządzenia za pomocą przystawki i trafia na żądaną powierzchnię.

Gdy para jest wypychana na powierzchnię, działa ona usuwając tłuszcz i brudu z tego obszaru. Oprócz oczyszczania, para wodna oczyszcza powierzchnie zabijając do 99% potencjalnie szkodliwych bakterii i zarazków, w tym pleśni, roztoczy, pluskiew czy pcheł.

Ściereczki do czyszczenia parą z mikrowłókien umieszczone są zwykle nad nasadką czyszczącą. Zatrzymują one parę podczas wydostawania się z urządzenia – zapobiega to rozproszeniu pary w powietrzu, dzięki czemu można bardziej efektywnie oczyścić brudną powierzchnię.

Korzyści z czyszczenia urządzeniami parowymi BissellCzyszczenie parą jest przyjazne dla środowiska – ze względu na to, że wymaga tylko wody i ciepła, można uniknąć używania środków chemicznych, takich jak amoniak lub wybielacz, które są szkodliwe dla ziemi. Ale są też korzyści dla zdrowia – pomyśl o małych dzieciach, które bawią się lub pełzają po podłodze! Już powinieneś wiedzieć dlaczego warto zainwestować w odkurzacz parowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *