Wpływ otoczenia na ocenę nadzoru budowlanego

przez | 18 kwietnia, 2013

Bez względu na to czy mamy małą czy tez dużą budowę ważną role odgrywa na niej nadzór inwestorski. To on odpowiada za poprawność wykonania projektu. Do jego zadań należy kontrola postępu prac na każdym z możliwych etapów oraz sprawdzanie jej poprawności z założeniami.

Ważne jest aby wszelkie nieprawidłowości zostały zauważone jak najwcześniej gdyż pozwala to na ich naprawę przy stosunkowo niewielkim nakładzie czasu jak i kosztów. Dlatego też tak ważną kwestią jest sporządzenie dokładnie projektu, według którego nadzór inwestorski z http://www.pierwszabudowa.pl/ sprawdza kolejne etapy prac na budową.

Przede wszystkim to odpowiedzialność!

Kontrola zawsze wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Tak też jest w przypadku zadania, przed którym stoi nadzór inwestorski. Odpowiada on za efekt końcowy budowy i jego poprawność zarówno pod względem technicznym jak i prawnym. Dlatego tak ważne jest aby nadzór posiadała wiedzę zarówno z zakresu budownictwa ale również i ekonomii czy ochrony środowiska. Jego praca wiążę się ze sprawdzanie poprawności nie tylko ostatecznej budowy ale również wszystkich jej etapów. Pomaga to we wczesnym wykryciu potencjalnych nieprawidłowości i zastosowaniu środków korygujących. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala na uniknięcie dużych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *